کلینیک ارتوپدی و درمان درد و مشکلات اسکلتی و افزایش قد

تلفن های تماس با کلینیک : ۸۸۸۸۷۱۵۷ – ۸۸۶۷۵۷۳۲ -۰۹۱۹۰۱۵۳۳۹۶ – ۰۹۳۸۲۰۲۱۹۲۲

آدرس کلینیک : تهران، جردن، خیابان پدیدار، ساختمان شهروز، طبقه دوم، واحد 21 و 22

Orthopedic clinic and treatment of pain and skeletal problems and height increase

Phones to contact the clinic: 88887157 – 88675732-09190153396 – 09382021922

Clinic address: Tehran, Jordan, Padidar St., Shahrooz Building, second floor, units 21 and 22

عيادة وعلاج الألم والمشاكل الهيكلية وزيادة ارتفاع العظام

هواتف للتواصل مع العيادة: 88887157 – 88675732-09190153396-09382021922

عنوان العيادة: طهران ، الجردن ، شارع باديدار ، مبنى شهروز ، الطابق الثاني ، الوحدتان 21 و 22

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که بسیاری از افراد در سنین مختلف ممکن است آن را تجربه کنند، آسیب های زانو است. آسیب زانو ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود که اغلب در سنین بالا آشکار می‌شود، اما گاهی نیز ممکن است یک حادثه به طور ناگهانی باعث ایجاد مشکل در مفصل زانو شود.

چه عواملی ممکن است باعث آسیب دیدگی زانو شود؟

همان طور که در ابتدا به آن اشاره شد، آسیب های زانو ممکن به دلایل مختلفی ایجاد شوند که رایج‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

آسیب های زانو
آسیب های زانو

فشار بیش از اندازه به زانو

گاهی نیز افراد به دلایل مختلفی ممکن است از ناحیه پا دچار آسیب شوند. اغلب این آسیب‌ها به صورت تدریجی ایجاد می‌شود. به عنوان مثال برخی از افراد مانند ورزشکارانی که فشار سنگینی را تحمل می‌کنند، این احتمال برای آنها وجود دارد که در آینده با آسیب‌ها زانویی مواجه شوند.

معمولا افرادی که ورزش سنگین می‌کنند، مانند وزنه‌بردارها، بسکتبالیست‌ها، والیبالیست‌ها و … این احتمال وجود داد که درآینده با آسیب‌های مفصل زانو درگیر شوند.

تصادف و پیچیدگی پا

گاهی نیز ممکن است آسیب‌های زانو بر اثر یک حادثه ناگهانی ایجاد شود. به عنوان مثال ممکن است فرد بر اثر یک تصادف و یا پیچ‌خوردگی پا، دچار آسیب زانو و مفصل آن شود. در برخی از موارد ممکن است آسیب‌های ناگهانی به مرور زمان درمان شوند، اما در آسیب دیدگی‌های حاد ممکن است برای درمان قطعی نیاز به عمل جراحی و تعویض مفصل زانو باشد.

آسیب های رباطی

یکی دیگر از رایج‌ترین مواردی که می‌تواند منجر به آسیب‌های زانویی شود، آسیب رباط پا است. زمانی که رباط دچار آسیب دیدگی شود، تا حدودی شکل طبیعی استخوان‌ها و عضلات تغییر می‌کند و ممکن است باعث ایجاد فشار بر روی مفصل زانو شود. در بسیاری از موارد آسیب‌های زانو و مفصلی که بر اثر مشکلات رباطی پا دیده می‌شود، مربوط به ورزشکاران است.

آرتروز زانو

آرتوروز زانو اغلب در سنین بالا ایجاد می‌شود. آرتروز زانو معمولا به دلایل متعددی ممکن است ایجاد شود، که به طور معمول به دلیل رفتارها و پوزیشن‌های نامناسب ایجاد می‌شود. به عنوان مثال افزایش وزن می‌توان یکی از عوامل ایجاد کننده آرتروز زانو باشد.

همچنین نشستن و بلند شدن به صوت غیر اصولی می‌تواند در بلند ممکن منجر به ایجاد آرتروز زانو شود. به همین دلیل توصیه می‌شود تا حتما در سنین پایین از بروز مشکلات مفصلی در آینده پیشگیری کند.

چگونه می توان مشکلات زانو را درمان کرد؟

زمانی که شما متوجه مشکلات زانو می‌شوید، بهترین کار این است که در اسرع وقت به متخصص ارتوپد مراجعه کنید. گاهی نیز ممکن است با مراجعه زودهنگام به پزشک بتوانید از ایجاد مشکلات بسیار جدی و حاد پیشگیری کنید.

متاسفانه در بسیاری از موارد مشکلات حاد زانو و مفصل آن به دلیل مراجعه دیرهنگام به پزشک ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی فرد بیمار علاوه بر تحمل دردهای شدید، برای مدت زمانی طولانی، اغلب مجبور به انجام عمل تعویض مفصل زانو می‌شوند.

البته نیاز است تا به این مورد توجه داشته باشید که امروزه با پیشرفتی که در عمل پزشکی اتفاق افتاده است، عمل تعویض مفصل زانو یک عمل ساده محسوب می‌شود، و حتی در بسیاری از موارد در هنگام انجام عمل جراحی، برای بیمار از بی‌حسی موضعی به جای بی‌هوشی استفاده می‌شود.

برای درمان آسیب زانو چه کار کنیم؟

برای این کار می‌توانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید. برای دریافت هزینه و اطلاعات بیشتر با کلینیک تخصصی ما به شماره 8888715-021 یا 09382021922 تماس بگیرید.