کلینیک ارتوپدی و درمان درد و مشکلات اسکلتی و افزایش قد

تلفن های تماس با کلینیک : ۸۸۸۸۷۱۵۷ – ۸۸۶۷۵۷۳۲ -۰۹۱۹۰۱۵۳۳۹۶ – ۰۹۳۸۲۰۲۱۹۲۲

آدرس کلینیک : تهران، جردن، خیابان پدیدار، ساختمان شهروز، طبقه دوم، واحد 21 و 22

Orthopedic clinic and treatment of pain and skeletal problems and height increase

Phones to contact the clinic: 88887157 – 88675732-09190153396 – 09382021922

Clinic address: Tehran, Jordan, Padidar St., Shahrooz Building, second floor, units 21 and 22

عيادة وعلاج الألم والمشاكل الهيكلية وزيادة ارتفاع العظام

هواتف للتواصل مع العيادة: 88887157 – 88675732-09190153396-09382021922

عنوان العيادة: طهران ، الجردن ، شارع باديدار ، مبنى شهروز ، الطابق الثاني ، الوحدتان 21 و 22

شانه یکی از بخش‌های مهم در بدن انسان است، زیرا باعث می‌شود تا با کمک آن بتوان بسیاری از فعالیت‌های بدنی مربوط به گردن و دست را انجام داد. متاسفانه زمانی که شانه با مشکل مواجه می‌شود، فرد بیمار نیز علاوه بر تحمل دردهای شدید، اختلال در سایر اندام‌ها مانند دست و گردن را تجربه می‌کند.

در بسیاری از موارد درد شانه می‌تواند به حدی زیاد باشد که فرد دیگر قادر به انجام فعالیت‌های روزانه خود نباشد. خوشبختانه این روزها با توجه به پیشرفتی که در علم پزشکی اتفاق افتاده است، بسیاری از مشکلات و بیماری‌های مربوط به شانه با روش‌های مختلفی قابل درمان هستند.

یکی از رایج‌ترین و موثرین‌ترین روش‌هایی که این روزها کمک کرده تا بسیاری از دردهای ناشی از مشکلات شانه‌ای کاهش پیدا کند، طب سوزنی است.

درمان شانه درد با طب سوزنی
درمان شانه درد با طب سوزنی

آیا طب سوزنی با درد و عوارض همراه است؟

بسیاری از بیماران با این سوال به پزشک خود مراجعه می‌کنند که آیا انجام طب سوزنی برای کاهش درد شانه، با عوارض و درد همراه است؟
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جای هیچ‌گونه نگرانی در زمان انجام طب سوزنی نیست، زیرا این روش درمانی کاملا بدون عوارض است. درمان با کمک طب سوزنی بدین شکل است که با کمک سوزن‌های بسیار نازک و فرو کردن آنها در مناطق مشخص، سعی می‌شود تا اعصاب ناحیه مورد نظر تحریک شوند.

معمولا به این دلیل که سوزن‌ها بسیار نازک هستند، بیمار هیچ‌گونه دردی احساس نمی‌کند. در برخی از موارد تنها ممکن است فرو کردن سوزن با یک تیر کشیدن بسیار ملایم همراه باشد و یا اینکه فرد بیمار در ناحیه‌ای که سوزن وارد شده، احساس تورم و گرما داشته باشد.

طب سوزنی برای چه نوع دردهای شانه‌ای مناسب است؟

طب سوزنی می‌تواند برای برخی از بیماری‌های شانه‌ای که منجر به ایجاد درد برای فرد بیمار شده‌اند مناسب باشد، که برخی از بیماری‌های شانه می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

بورسیت شانه

بورسیت شانه یکی از بیماری‌های التهابی رایج است که منجر به ایجاد درد شدید در ناحیه شانه می‌شود. بورسیت‌ها در واقع کیست‌هایی هستند که درون آنها با مایع پُر شده و در میان استخوان و مفاصل ناحیه شانه قرار دارند. وجود کیست‌های بورسیت باعث می‌شود تا حرکت‌های استخوانی و مفصلی در ناحیه شانه به سادگی انجام شود.

گاهی نیز ممکن است به دلایل مختلفی این کیست‌ها آسیب ببینند و باعث شوند تا حرکت‌های مفصلی و استخوانی با مشکل مواجه شوند. در چنین شرایطی اغلب بیماران درد بسیار شدید را در ناحیه شانه خود احساس می‌کنند.

تاندونیت روتاتور کاف

گاهی نیز ممکن است عضلات و تاندون‌هایی که در ناحیه شانه وجود دارند، دچار آسیب شوند. به این بیماری تاندونیت روتاتور کاف گفته می‌شود و به عنوان یکی از بیماری‌های التهابی ناحیه شانه شناخته می‌شود. معمولا بیمارانی که تاندونیت روتاتور کاف مبتلا هستند، با مشکلات حرکتی و درد شدید در ناحیه شانه مواجه هستند و دردی مشابه بیماری بورسیت را تجربه می‌کنند.

سندروم گیر افتادگی شانه

سندروم گیر افتادگی شانه معمولا یک بیماری ترکیبی از تاندونیت روتاتور کاف و بورسیت است. معمولا زمانی که بیمار با هر دو مشکل مواجه می‌شود، علاوه بر تحمل درد شدید، با مشکلات شدید حرکتی در ناحیه دست و شانه مواجه خواهد شد. در چنین شرایطی طب سوزنی می‌تواند یک درمان مناسب برای کاهش درد در فرد بیمار باشد.

شانه منجمد یا کپسولیت چسبناک

شانه‌ی منجمد یا کپسولیت چسبناک یکی از بیماری‌های رایج شانه است. در این بیماری عضلات و تاندون‌های ناحیه شانه با یک لایه ضخیم پوشیده می‌شوند، و به نوعی می‌توان گفت که جلوی عملکرد آنها گرفته می‌شود.

با گذشت زمان و محدود شدن عضلات و تاندون‌های ناحیه شانه، فرد با مشکلات حرکتی و درد شدید مواجه می‌شود.

آرتروز شانه

به طور کلی زمانی که مفاصل در هر نقطه از بدن دچار آسیب شوند، فرد بیمار با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد شد. همچنین زمانی که مفاصل موجود در ناحیه شانه با مشکل مواجه و یا به نوعی دچار ساییدگی شوند، بیمار مشکلات شدید حرکتی در ناحیه شانه و دست را تجربه خواهد کرد.

آسیب‌های مفصلی معمولا با درد بسیار شدید همراه هستند، به همین دلیل توصیه می‌شود تا پیش از انجام عمل‌های جراحی، روش‌های دیگری مانند طب سوزنی را حتما امتحان کنید.

طب سوزنی چگونه باعث کاهش درد می شود؟

به طور کلی طب سوزنی کمک می‌کند تا هورمون‌های آندورفین‌ آزاد شوند. هورمون آندروفین، کمک می‌کند تا به طور طبیعی درد ایجاد شده در ناحیه آسیب دیده از بین برود. در واقع هورمون آندورفین با بهبود عملکرد سیستم گردش خون، باعث کاهش التهاب و در نتیجه کاهش درد خواهد شد.

البته نیاز است تا به این مورد توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب در روش درمانی طب سوزنی، نیاز است تا طبق دستور پزشک، این درمان چندین بار تکرار شود.

پس از انجام طب سوزنی باید به چه مواردی توجه داشت؟

نیاز است تا بدانید که بهتر است تا حدود 2 ساعت پس از انجام طب سوزنی، از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی مانند ورزش کردن خودداری کنید. همچنین نباید پس از قطع شدن درد، پس از اولین جلسه درمان با روش طب سوزنی، درمان خود را رها کنید.

به طور کلی طب سوزنی را می‌توان برای بسیاری از دردها مزمن استفاده کرد که دردهای شانه یکی از آنها است. البته باید توجه داشته باشید که درمان به روش طب سوزنی حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

برای درمان شانه درد با طب سوزنی به کجا مراجعه کنیم؟

برای این کار می‌توانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید. برای دریافت هزینه و اطلاعات بیشتر با کلینیک تخصصی ما به شماره 8888715-021 یا 09382021922 تماس بگیرید.