کلینیک ارتوپدی و درمان درد و مشکلات اسکلتی و افزایش قد

تلفن های تماس با کلینیک : ۸۸۸۸۷۱۵۷ – ۸۸۶۷۵۷۳۲ -۰۹۱۹۰۱۵۳۳۹۶ – ۰۹۳۸۲۰۲۱۹۲۲

آدرس کلینیک : تهران، جردن، خیابان پدیدار، ساختمان شهروز، طبقه دوم، واحد 21 و 22

Orthopedic clinic and treatment of pain and skeletal problems and height increase

Phones to contact the clinic: 88887157 – 88675732-09190153396 – 09382021922

Clinic address: Tehran, Jordan, Padidar St., Shahrooz Building, second floor, units 21 and 22

عيادة وعلاج الألم والمشاكل الهيكلية وزيادة ارتفاع العظام

هواتف للتواصل مع العيادة: 88887157 – 88675732-09190153396-09382021922

عنوان العيادة: طهران ، الجردن ، شارع باديدار ، مبنى شهروز ، الطابق الثاني ، الوحدتان 21 و 22

دیسک گردن یکی از بیماری‌های ستون فقرات است که با علائمی مانند دیسک کمر می‌تواند آشکار شود. به طور کلی ستون فقرات از یک سری مهره استخوانی تشکیل شده است که در میان آنها دیسک وجود دارد. در واقع دیسک باعث می‌شود که مهره‌ها بدون برخورد با یکدیگر منجر به حرکت‌های انعطافی بدن شوند.

زمانی که دیسک در ناحیه بالای ستون فقرات دچار آسیب شود، به آن دیسک گردن می‌گویند. دیسک گردن نیز مانند دیسک کمر می‌تواند منجر به ایجاد دردهای بسیار شدیدی در ناحیه ستون فقرات، گردن، دست و شانه شود.

دیسک گردن چگونه ایجاد می شود؟

به طور کلی می‌توان گفت علاوه بر عوامل ارثی، قرار گرفتنِ سر و گردن در شرایط نامناسب نیز می‌تواند منجر به ایجاد دیسک گردن شود.

زمانی که دیسک‌های بین مهره‌ای تحت فشار باشند، این احتمال وجود دارد که دچار آسیب شوند، و حرکت مهره‌ها با مشکل مواجه شوند. زمانی که دیسک‌های گردن دچار آسیب دیدگی شوند، معمولا بیمار دردهای مختصر تا شدیدی را می‌تواند تجربه کند که بستگی به میزان پیشرفت بیماری دارد.

دیسک گردن و همه چیز درباره آن
دیسک گردن و همه چیز درباره آن

دیسک گردن چه علائمی دارد؟

دیسک گردن نیز می‌تواند در ابتدا با دردهای بسیار کم آشکار شود. در چنین شرایطی معمولا فرد بیمار این درد را با گرفتگی عضلات و خستگی گردن اشتباه می‌گیرد که در موارد پیشرفته علائم کمی متفاوت خواهد شد، اما به طور کلی دیسک گردن می‌تواند با علائم زیر آشکار شود:

احساس درد در ناحیه گردن

نخستین علامتی که پس از ابتلا به دیسک گردن فرد بیمار با آن مواجه می‌شود، درد در ناحیه گردن است. این درد می‌تواند در شرایط مختلف و افراد مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال برخی از افراد زمانی که در حالت استراحت قرار می‌گیرند، درد آنها گاهش پیدا می‌کند. همچنین در برخی از افراد این امکان وجود دارد در زمانی که در حالت درازکش قرار می‌گیرند، درد شدیدتری را تجربه کنند. دردی که دیسک گردن ایجاد می‌کند گاهی نیز می‌تواند عضلات اطراف گردن را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

احساس درد ناحیه شانه و دست

در برخی از افراد دیسک گردن با درد در ناحیه شانه و دست همراه است. این درد می‌تواند تا انگشتان دست ادامه داشته باشد. همچنین دیسک گردن می‌تواند باعث ایجاد درد و سوزش در عضلات پشت گردن و شانه شود. این درد بسته میزان آسیب دیسک میان مهره‌ای، ممکن است با مصرف داروهای مسکن کاهش پیدا کند.

در برخی از موارد نیز انجام نرمش و یا استفاده از گردنبدهای طبی نیز می‌تواند تا حد زیادی منجر به ترمیم دیسک‌های آسیب دیده و کاهش درد در ناحیه گردن شود.

چگونه می توان دیسک گردن را درمان کرد؟

دقت داشته باشید که اگر دیسک گردن در مراحل اولیه تشخیص داده شود، این امکان وجود دارد که بتواند با درمان‌های ساده تا حد زیادی از پیشرفت بیماری پیشگیری کرد، همچنین می‌توان با مصرف داروهای خاص و مسکن، درد را کاهش داد.

زمانی که آسیب دیسک گردن بسیار زیاد باشد و یا حتی دیسک گردن دچار پارگی شده باشد، این احتمال وجود دارد که درمان کمی پیچیده شود و نیاز به عمل جراحی باشد.

توصیه می‌شود افرادی که فعالیت‌های گردنی بالایی دارند، از جمله کسانی که با کامپیوتر کار می‌کنند، برای پیشگیری از ابتلا به دیسک گردن برای انجام معاینات دوره‌ای به پزشک متخصص مراجعه کنند.

چگونه دیسک گردن را درمان کنیم؟

برای این کار می‌توانید به کلینیک تخصصی ما مراجعه کنید. برای دریافت هزینه و اطلاعات بیشتر با کلینیک تخصصی ما به شماره 8888715-021 یا 09382021922 تماس بگیرید.