کلینیک ارتوپدی و درمان درد و مشکلات اسکلتی و افزایش قد

تلفن های تماس با کلینیک : ۸۸۸۸۷۱۵۷ – ۸۸۶۷۵۷۳۲ -۰۹۱۹۰۱۵۳۳۹۶ – ۰۹۳۸۲۰۲۱۹۲۲

آدرس کلینیک : تهران، جردن، خیابان پدیدار، ساختمان شهروز، طبقه دوم، واحد 21 و 22

Orthopedic clinic and treatment of pain and skeletal problems and height increase

Phones to contact the clinic: 88887157 – 88675732-09190153396 – 09382021922

Clinic address: Tehran, Jordan, Padidar St., Shahrooz Building, second floor, units 21 and 22

عيادة وعلاج الألم والمشاكل الهيكلية وزيادة ارتفاع العظام

هواتف للتواصل مع العيادة: 88887157 – 88675732-09190153396-09382021922

عنوان العيادة: طهران ، الجردن ، شارع باديدار ، مبنى شهروز ، الطابق الثاني ، الوحدتان 21 و 22

طب سوزی شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک به داخل پوست در نقاط استراتژیک بدن است. طب سوزنی که جزء کلیدی پزشکی سنتی چینی است غالبا برای درمان درد استفاده می شود. از طب سوزنی به طور گسترده در حوزه های دیگر سلامت از جمله مدیریت استرس استفاده می شود.
طب سنتی چینی، طب سوزنی را روشی برای متعادل کردن جریان انرژی یا نیروی حیاتی می داند که معتقد است از مسیرهای (مریدیان) در بدن شما جریان می یابد. به نیروی حیات چی (qi) گفته می شود. متخصصین طب سوزنی بر این باورند که با قرار دادن سوزن در نقاط خاص در امتداد این مسیرها، جریان انرژی شما دوباره متعادل خواهد شد.
در مقابل این دید، بسیاری از متخصصین غربی نقاط طب سوزنی را به عنوان مکان هایی برای تحریک اعصاب، عضلات و بافت همبند می دانند. برخی معتقدند که این تحریک باعث افزایش ترشح مسکن های طبیعی بدن شما می شود.

 

چرا طب سوزنی انجام می شود؟

طب سوزنی به طور عمده برای کاهش ناراحتی مرتبط با انواع بیماری ها و شرایط استفاده می شود، از جمله:

تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی و پس از عمل

دندان درد

سردرد، از جمله سردرد میگرنی

درد زایمان

کمر درد

گردن درد

آرتروز

گرفتگی های قاعدگی

اختلالات تنفسی، مانند التهاب مخاط بینی آلرژیک

 

در طول روند طب سوزنی

نقاط طب سوزنی در همه قسمت های بدن قرار دارند. گاهی اوقات نقاط مناسب از ناحیه درد دور هستند. درمانگر طب سوزنی در مورد محل انجام درمان و اینکه آیا نیاز است لباس را از قسمت خاصی از بدن در بیاورید، به شما توضیحاتی خواهد داد. ملحفه ای روی تخت قرار داده می شود و شما برای انجام درمان روی تخت دراز می کشید، درمان شامل موارد زیر است:
قرار دادن سوزن. سوزن های طب سوزنی به عمق های مختلف نقاط استراتژیک بدن شما وارد می شوند. سوزن ها بسیار نازک هستند، بنابراین معمولا ناراحتی کمی ایجاد می کنند. اغلب افراد اعمال سوزن ها را اصلا احساس نمی کنند. در طی درمان معمولی بین 5 تا 20 سوزن استفاده می شود.  هنگامی که سوزن به عمق مناسب می رسد، سوزش خفیفی را احساس می کنید.
دستکاری سوزن. درمانگر شما ممکن است پس از قرار دادن سوزن ها، آن ها را به آرامی حرکت دهد، بچرخاند یا پالس های حرارتی یا الکتریکی خفیف را به سوزن ها اعمال کند.
برداشتن سوزن. در اغلب موارد، در حالی که هنوز خوابیده اید و استراحت می کنید، سوزن ها برای مدت 10 تا 20 دقیقه در جای خود باقی می مانند. معمولا هنگام برداشتن سوزن ها هیچگونه ناراحتی احساس نمی شود.
بعد از این روش
بعضی افراد احساس آرامش می کنند و بعضی دیگر بعد از درمان طب سوزنی انرژی می گیرند. اما همه به طب سوزنی پاسخ نمی دهند. اگر علائم شما در عرض چند هفته بهبود نیافته باشد، ممکن است طب سوزنی برای شما مناسب نباشد.

نتایج

اندازگیری مزایای طب سوزنی گاهی اوقات دشوار است، اما بسیاری از افراد طب سوزنی را به عنوان وسیله ای برای کنترل انواع بیماری های دردناک مفید می دانند

 

طب سوزنی از تسکین درد تا درمان بیماری‌ها کاربرد دارد. هم‌چنین می‌‌توان آن را با سایر روش‌های درمانی ترکیب کرد. جالب است بدانید که درمان کمردرد به روش طب سوزنی دو برابر درمان‌های رایج به کاهش درد بیمار کمک می‌کند، علاوه بر این اخیرا طب سوزنی در درمان تهوع مربوط به بارداری و شیمی‌درمانی با نتایج امیدوارکننده‌ای همراه بوده است. طب سوزنی برای درمان موارد زیر هم کاربرد دارد:

درد‌های مزمن در ناحیه‌ی سر، میگرن، کمردرد، دندان‌درد؛

گرفتگی‌های دوران قاعدگی بانوان؛

سندرم تونل کارپال به‌معنی فشار‌ بر عصب مچ دست که منجربه بی‌حس شدن سرانگشتان می‌شود؛

آسم، خس خس سینه، تنگی قفسه سینه و سرفه؛

دردهای ناشی از ترک مواد مخدر؛

فیبرومیالژیا یا درد گسترده در سطح بدن به ویژه درد در عضلات و بافت‌های نرم بدن؛

میوفاسیال یا دردهای مزمن ماهیچه‌ای؛

درد زایمان.

مرکز طب سوزنی و اکوپانکچر

1

مرکز طب سوزنی و اکوپانکچر

2

مرکز طب سوزنی و اکوپانکچر

3

مرکز طب سوزنی و اکوپانکچر

4